Oldboye w akcji

Pierwszy Ogólnopolski Turniej Oldboyów w Piłce Nożnej rozegrano w Koninie 1 i 2 lipca. Zawodnicy walczyli na stadionie przy ul. Dmowskiego. Imprezę zorganizowali dwaj miłośnicy futbolu.

Wpadłem na ten pomysł razem z kolegą Błażejem Kupczykiem z Radia Zet Gold – mówi Tomasz Łowiński, pracownik PAK KWB Konin, wieloletni kapitan kopalnianej drużyny – Wcześniej jeździliśmy na turnieje do innych miast, tam nas namawiano, żebyśmy też coś zorganizowali, bo od kiedy w kopalni przestało działać Towarzystwo Sportu i Rekreacji, takich imprez u nas nie ma. Udało nam się turniej przeprowadzić i mam nadzieję, że będzie to impreza cykliczna.

W zawodach wzięło udział 14 drużyn – całkiem nieźle, zwłaszcza jak na pierwszą edycję. Przyjechały zespoły z Inowrocławia, Płońska, Baboszewa, dwie ekipy z Bełchatowa i kilka drużyn z regionu konińskiego. Zostały podzielone na trzy grupy, w których obowiązywał system ligowy, do ćwierćfinałów przeszło osiem zespołów.

Tomasz Łowiński przyznał, że bardziej zależało mu na sukcesie organizacyjnym niż sportowym jego drużyny. Grupę ZE PAK reprezentował zespół złożony z pracowników elektrowni – Waldemara Roszaka, Leszka Kułakowskiego, Pawła Krawczyka, Jarosława Dykiela i Remigiusza Szygendy, których wspierali górnicy: Jacek Przybylski, Robert Lenard, Marcin Stryganek, Paweł Chojnacki i Tomasz Łowiński.

Energetyczno-górnicza drużyna po zaciętej walce przegrała (w karnych 2:3) wejście do półfinału z Jupiterem Bełchatów, reprezentacją Elektrowni Bełchatów, którą w kolejnym etapie pokonali Czarni Brzeźno. W drugiej parze Oldboy Płońsk zwyciężył BiW Witkowo. W finale zespół z Płońska pokonał Czarnych Brzeźno. Najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się Sergiusz Wiechowski z Płońska, były piłkarz Legii, Widzewa Łódź i Ruchu Chorzów, za najlepszego bramkarza uznano Adama Staszaka (Czarni Brzeźno).

Nasza drużyna zajęła szóste miejsce, nie znalazła się więc wśród triumfatorów, ale organizatorzy byli zadowoleni – zebrali wiele pochwał za przeprowadzenie imprezy.   e

Fot. Maciej Bednarkiewicz
Drużyna energetyczno-górnicza w czarnych koszulkach.

Dodaj komentarz