Ostatni spinning

Koło PZW nr 2 przy kopalni Konin zaplanowało zakończenie sezonu spinningowego na niedzielę 24 września.

Tego dnia o siódmej rano wszyscy zapisani wcześniej zawodnicy stawili się nad brzegiem Warty w Woli Podłężnej. Większość kolegów była już gotowa do rozpoczęcia rywalizacji i czekała tylko na ruch organizatora. Wreszcie padł sygnał, po nim głos zabrał Paweł Krawczyk, który przedstawił zasady bezpieczeństwa podczas turnieju i zaprosił do wspólnej zabawy z wędką. Sędzia zawodów Henryk Kamiński przypomniał o zasadach współzawodnictwa, wymiarach ochronnych ryb oraz limitach ilościowych,  po czym ogłosił rozpoczęcie rywalizacji.

Zawody odbyły się przy wymarzonej bezwietrznej i słonecznej pogodzie, co dodało uroku spotkaniu nad wodą. O godzinie 11.30, po sygnale kończącym rywalizację, wędkarze podchodzili do stanowiska sędziowskiego, by zważyć swoje trofea. W trakcie podliczania punktów, przy ognisku i pieczonych kiełbaskach, jak zwykle nie było końca opowieściom o zerwanych rybach i zaprzepaszczonych szansach. Gdy część zawodników zaczęła już pakować swój sprzęt, ogłoszono wyniki.

Zwycięzcą zawodów został Wiesław Kulig, który złowił szczupaka o masie 2 840 g. Na drugim miejscu uplasował się Paweł Krawczyk, który również mógł się pochwalić szczupakiem, lecz o mniejszej wadze 1 660 g. Trzecią pozycję wywalczył Andrzej Chwiałkowski, który złapał okonie o masie 900 g. Czwarte miejsce zajął Zbigniew Jankowski (880 g), piąte Stanisław Ochędalski (560 g), a szóste Stanisław Harmaciński (560 g).  Na zakończenie wręczono puchary zwycięskiej trójce oraz upominki wszystkim startującym.
Zarząd Koła PZW nr 2 PAK KWB Konin dziękuje uczestnikom za udział  w zawodach i już zaprasza na kolejną rywalizację w 2018 roku.                       pk

Fot. Koło PZW nr 2

 

Dodaj komentarz