Z Mikołajem w domu dziecka

Współpraca kopalń Konin i Adamów ze szkołami, przedszkolami i domami dziecka ma długą tradycję. Działalność tych placówek wspierają nie tylko same spółki, ale także istniejące w nich organizacje.

Jednym z ośrodków zaprzyjaźnionych z górnikami jest Dom dla Dzieci i Młodzieży w Nowym Świecie. Podopieczni tej placówki zaprosili przedstawicieli kopalni na spotkanie wigilijne, które zorganizowano 19 grudnia. Wspólną wieczerzę tak podsumował dyrektor ds. administracji Jacek Slanina:
To już kolejna Wigilia z naszym udziałem w Domu dla Dzieci i Młodzieży w Nowym Świecie. To specyficzne miejsce i specyficzny moment. Jest to czas refleksji i analizy tego, co jest w życiu najważniejsze i tego, czym możemy się dzielić z innymi. Dzięki środkom pieniężnym, zebranym podczas uroczystości barbórkowych organizowanych przez Związek Zawodowy Górników, udało się zakupić sprzęt AGD, niezbędny do prawidłowego funkcjonowania placówki. W podziękowaniu za pomoc mogliśmy wysłuchać kolęd zaśpiewanych przez podopiecznych ośrodka oraz otrzymaliśmy mnóstwo cudownych życzeń świątecznych, które adresowane były do całej braci górniczej z Konina i Adamowa.         e

Dodaj komentarz