Wędrówki z „Gwarkiem”

Towarzystwo Turystyczne „Gwarek” zaplanowało wyjazdy na rok 2018. Dwa pierwsze, w styczniu i lutym, przeznaczone są dla narciarzy, którzy mogą poszaleć we włoskiej Val di Sole i beskidzkiej Krynicy.

Sezon wycieczek turystycznych rozpocznie się 21 kwietnia wypadem do Poznania. Takie jednodniowe wyjazdy, niewymagające dużych nakładów finansowych i długich przygotowań, cieszą się wielką popularnością, więc pewnie i w tym roku chętnych nie zabraknie. Wycieczkowicze zwiedzą Poznań z przewodnikiem, posłuchają opowieści o historii miasta i zobaczą jego najciekawsze miejsca, a w drodze powrotnej zatrzymają się na obiad.

Na przełomie maja i czerwca „Gwarek” zaprasza do Łeby i Słowińskiego Parku Narodowego. Zaplanowano tam nadmorskie wędrówki, podziwianie unikatowych ruchomych wydm, wizytę w ścisłym rezerwacie przyrody jezior Gardno i Łebsko, przy okazji będzie można zwiedzić urokliwe miasteczka: Pobłocie, Smołdzino, Kluki i Rowy. Program przewiduje także spływ kajakowy rzeką Łebą lub Piaśnicą. W drodze powrotnej dodatkowa atrakcja – zwiedzanie Gdańska. Dokładny termin wyjazdu od 30 maja do 3 czerwca (podczas długiego weekendu).

Natomiast pod koniec wakacji TT „Gwarek” proponuje wyjazd na południe do Szczyrku. Na uczestników czekają kultowe szlaki Beskidu Śląskiego, pasmo Szyndzielni i Klimczoka, najwyższe szczyty – Skrzyczne 1257 m i Barania Góra 1220 m. A także Wisła ze skocznią im. Małysza, Koniaków z koronkowymi stringami, trójstyk granic Polski, Czech i Słowacji, Istebna z izbą pamięci wybitnego himalaisty Jerzego Kukuczki i Żywiec z książęcym browarem. W zasięgu turystów będzie też Ustroń, Cieszyn i Bielsko-Biała. Wycieczka odbędzie się w dniach 29 sierpnia – 2 września.
Z tych propozycji mogą skorzystać wszyscy chętni, nie tylko członkowie TT „Gwarek”. Zapisy już są przyjmowane, można się kontaktować z Witoldem Kłosowiakiem tel. 664 120 711 oraz Piotrem Ordanem tel. 694 502 321.

„Gwarek” zamierza także zorganizować dwa rajdy rowerowe, w czerwcu do Bochlewa i w sierpniu do Koła. Tym razem będą to dłuższe trasy, warto więc budować kondycję od wczesnej wiosny.
Więcej szczegółów na stronie www.ttgwarek.pl.                     e, po

 

Dodaj komentarz