22 tony dla WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w tym roku zagrała dla noworodków. W niedzielę 14 stycznia podczas 26. finału WOŚP na ulice Konina i pobliskich miejscowości wyszło z puszkami ponad 700 wolontariuszy.
Poza zbiórką przygotowano także wiele atrakcji: były koncerty, pokazy sportowe i medyczne, zabawy dla dzieci, teatr kulinarny oraz prezentacje różnych organizacji i stowarzyszeń.
Na aukcję trafiło wiele ciekawych gadżetów. Uwagę przyciągał głaz narzutowy przekazany przez kopalnię Konin – nie był najcenniejszy, ale z pewnością największy i najcięższy.

To już piąty kamień ofiarowany Wielkiej Orkiestrze. Gdyby zsumować ciężar wszystkich, wyszłoby ponad 100 ton. Największy z nich, 40-tonowy, w 2012 roku posadowiono na Rondzie WOŚP w Koninie.
Tegoroczny głaz, ważący 22 tony, pochodzi z nadkładu odkrywki Jóźwin. Kilka dni przed 26. finałem pracownicy kopalni Konin i spółki PAK Górnictwo umyli go, umieścili na zestawie niskopodwoziowym i przygotowali do transportu. W niedzielę przed południem kamień przyjechał na plac przy Galerii nad Jeziorem. Przystrojony stosownie do okoliczności czekał na nabywcę, wzbudzając zainteresowanie przechodniów, którzy chętnie się przy nim fotografowali.

Głaz wylicytował koniński Zakład Utylizacji Odpadów za 4 tysiące złotych. Kopalnia zobowiązała się dostarczyć nabytek nowemu właścicielowi, zatem w poniedziałek rano kamień przewieziono na ulicę Sulańską, w pobliże siedziby ZUO. Będzie tam stał do końca świata i jeden dzień dłużej.    eg

Fot. Piotr Ordan i Kornel Urbański
1 – 4  Głaz na placu przy Galerii nad Jeziorem
5  –  W oczekiwaniu na aukcję, gra Młodzieżowa Orkiestra Quantum z Rychwała
6  –  Przygotowanie do happeningu na Rondzie WOŚP
8  – 9   Kamień już na miejscu przy siedzibie ZUO
10  –   Stoją od lewej: Jacek Pogorzelski, Leszek Kwiatkowski, dwoje przedstawicieli ZUO, Karol Czajka, Bogdan Wronowski i Krzysztof Witkowski

 

Dodaj komentarz