Oldboye zagrali w Kleczewie

XVII Turniej Halowej Piłki Nożnej Oldboyów im. Władysława Egierta rozegrany został w kleczewskiej hali widowiskowo-sportowej 20 stycznia. Do walki o puchar burmistrza Kleczewa zaproszono siedem drużyn, wśród których była reprezentacja PAK KWB Konin.

Patron turnieju Władysław Egiert był propagatorem sportu, piłkarzem „Sokoła” Kleczew i pracownikiem oddziału JE-1. Górnicy co roku biorą udział w imprezie głównie po to, by uczcić pamięć kolegi z Jóźwina.

Rozgrywki zakończyły się zwycięstwem zespołu z Witkowa, drugie miejsce zajęła ekipa z Inowrocławia, a trzecie drużyna z Goliny. Czwarta lokata przypadła reprezentacji gospodarzy, a piąta zespołowi kopalni Konin; szóste miejsce zajął Wilczyn, a siódme Stare Miasto.

Miło mi, że po raz kolejny władze Kleczewa zaprosiły piłkarzy kopalni i mnie osobiście do wzięcia udziału w turnieju im. Władysława Egierta. Od lat występujemy w tych rozgrywkach pod szyldem PAK KWB Konin, choć zawodnicy pracują w różnych podmiotach wchodzących w skład GK ZE PAK S.A. Zresztą górnicy wchodzą również w skład drużyny reprezentującej miasto Kleczew. Nie będę komentował wyników turnieju, bo schodzą one zawsze na drugi plan. Najważniejsza jest idea turnieju, sam udział, a nade wszystko integracja oraz dobra zabawa. Naszych zawodników zawsze będę podziwiał za to, że mimo upływu czasu nadal chcą reprezentować nasz zakład na arenach sportowych i podkreślać jego ważną rolę w regionie – powiedział opiekun drużyny Jacek Slanina, dyrektor ds. administracji.

Drużyna górników, wspierana przez kolegów ze spółek PAK, wystąpiła w składzie: Mirosław Desecki (kapitan zespołu), Arkadiusz Walczak, Robert Kurek, Marcin Stryganek, Robert Lenart i bramkarz Stanisław Aleksandrowicz.     e

 

Dodaj komentarz