O włos od zwycięstwa

Reprezentacja PAK KWB Konin świetnie wypadła podczas ogólnopolskiego halowego turnieju piłki nożnej zespołów niezrzeszonych o puchar dyrektora KWB Bełchatów. Impreza odbyła się 7-8 kwietnia w bełchatowskiej hali widowiskowo-sportowej.

Do turnieju zgłosiło się 12 drużyn, które podzielono na trzy grupy. Piłkarze z Konina zaczęli dość niefortunnie od przegranej 1:5 z zespołem Barwil-Omega. Ale kolejne spotkania były już zwycięskie; koninianie pokonali Elmen 5:4 oraz Elektrownię Bełchatów 5:2. Awansowali zatem do dalszych rozgrywek z drugiego miejsca w grupie.

W ćwierćfinale walczyło osiem drużyn podzielonych na dwie grupy. Kopalnia Konin zdecydowanie pokonała Betrans 6:0, potem wygrała z gospodarzem KWB Bełchatów 7:4, a następnie powtórnie zmierzyła się z zespołem Barwil-Omega, tym razem zwyciężając 4:3.
Z trzema zwycięstwami na koncie górnicy z Konina przeszli do półfinału, w którym pokonali 7:3 KWB Turów.
Przeciwnikiem w meczu finałowym był zespół „Michaś” Częstochowa, który wygrał dwie poprzednie edycje bełchatowskiego turnieju. Zacięta walka zakończyła się remisem 2:2. W rzutach karnych górników z Konina opuściło szczęście, przegrali 3:4. Organizatorzy i sędziowie docenili umiejętności naszych piłkarzy: najlepszym bramkarzem został Artur Chmiel, a Mateusza Mrozińskiego uznano za najlepszego zawodnika turnieju.

Konińska drużyna wystąpiła w składzie: kapitan Tomasz Łowiński, Robert Kurek, Krystian Andrzejczak, Dariusz Popielec, Mateusz Zaborski, Michał Cieślak, Arkadiusz Walczak oraz wspomniani Artur Chmiel i Mateusz Mroziński. Naszym piłkarzom gratulujemy!           e

Na zdjęciach: kapitan Tomasz Łowiński odbiera nagrodę za drugie miejsce, drużyna PAK KWB Konin w pełnym składzie

 

Dodaj komentarz