Pierwsza tura spinningu

W niedzielę 6 maja nad Wartą w Woli Podłężnej odbyły się zawody otwarcia sezonu spinningowego w kole PZW kopalni Konin. Była to jednocześnie pierwsza tura mistrzostw spinningowych koła.

Przed rozpoczęciem rywalizacji sędzia Henryk Kamiński omówił zasady współzawodnictwa. Do najważniejszych z nich należały wymiary i okresy ochronne ryb drapieżnych. Po odprawie technicznej zawodnicy ruszyli nad wodę. Do walki przystąpiło 19 zawodników i każdy miał swój pomysł na to, co będzie próbował łowić. Po czterogodzinnych zmaganiach przystąpiono do klasyfikacji uczestników.

Pierwsze miejsce wywalczył Tomasz Stolarski z wynikiem 1550 pkt. Na drugim miejscu zawody ukończył Stanisław Harmaciński – 1430 pkt., a na trzecim Wiesław Kulig – 1370 pkt. Kolejne lokaty zajęli: 4. Stanisław Ochędalski – 880 pkt., 5. Paweł Krawczyk – 750 pkt., 6. Jan Krygier – 690 pkt., 7. Henryk Gajewski – 680 pkt., 8. Krzysztof Antczak – 610 pkt., 9. Jacek Mikulski – 590 pkt., 10 Jacek Serafiński – 570 pkt., 11. Bogumił Pluta – 550 pkt. oraz Zdzisław Gruchalski – 550 pkt.

Wyróżnieni zawodnicy otrzymali puchary i upominki. Organizatorzy mają nadzieję, że w kolejnych zawodach nie zabraknie osób chętnych do rywalizacji i zapraszają wszystkich pasjonatów wędkarstwa spinningowego do brania udziału w turniejach, które są organizowanie nie tylko po to, aby ze sobą rywalizować, ale również po to, by w miłej i koleżeńskiej atmosferze spędzić czas nad wodą. Druga tura mistrzostw odbędzie się 16 czerwca w Lądku.