Krwiodawcy walczyli na trawie i wodzie

W pierwszą niedzielę sierpnia (5 bm.) w Licheniu Starym odbyły się zawody sportowe honorowych dawców krwi. Miejscowy klub Strażak zorganizował jubileuszowe X Mistrzostwa Klubów HDK PCK w zabawach na plaży.

Zgłosiło się dziewięć zespołów, wśród nich dwie drużyny z Inowrocławia, ekipy z Polkowic, Turku, Wrocławia i Kawnic oraz reprezentacje klubów konińskich – drużyna Związkowiec Chorzeń, górniczy klub PAK KWB Konin oraz gospodarze HDK PCK Strażak.

Zawody były bardzo urozmaicone, wymagały od uczestników wszechstronnych umiejętności. Rywalizowano w wielu konkurencjach, jak jazda rowerem po torze przeszkód na dystansie 1 km, slalom rowerem w goglach, skok w worku czy strzał do bramki. Była też jazda na nartach, wędkowanie, przepychanie tratwy na ziemi oraz przepłynięcie wyznaczonego odcinka pontonem po jeziorze.

Zwyciężyła drużyna HDK PCK Strażak z Lichenia Starego przed HDK PCK Związkowiec Chorzeń Konin oraz zespołem HDK PCK Inofama z Inowrocławia. Reprezentacja klubu górniczego, najstarsza wiekowo, zajęła szóste miejsce. Krwiodawcy kopalni Konin wystąpili w składzie: Józef Tomicki, Anna Tomicka, Ewa Tomicka, Piotr Bielawski, Mirosław Grzelak i Zbigniew Kluska.

Tekst i zdjęcia Zbigniew Kluska

Fot. 1    Drużyna HDK PCK kopalni Konin w pełnym składzie. Stoją od lewej: Zbigniew Kluska, Anna Tomicka, Józef Tomicki, Ewa Tomicka, Piotr Bielawski i Mirosław Grzelak

 

Dodaj komentarz