Tytuł mistrzowski dla Bogumiła Zalewskiego

W sobotę 18 maja wędkarze Koła PZW nr 2 działającego w kopalni Konin walczyli o tytuł mistrza spławikowego. Druga tura zawodów zorganizowana została na kanale Portki.

Impreza przebiegała w dość dobrej atmosferze, przy kameralnej obsadzie. Bez trudu zostały wyznaczone sektory, a następnie stanowiska. Dominującymi gatunkami łowionymi przez zawodników były ukleje, płotki, krąpie oraz wzdręgi. Ryby brały i tylko sprawność oraz umiejętność utrzymania ich w łowisku decydowały o wyniku końcowym. Po trzygodzinnych zmaganiach ekipa sędziowska przystąpiła do ważenia ryb i ogłoszenia wyników.

Spławikowym mistrzem koła na rok 2019 został, nie po raz pierwszy, Bogumił Zalewski, który złowił ryby ważące w sumie 14 840 g (4 punkty sektorowe). Na drugim miejscu podium stanął Andrzej Kałużny, jego wynik to 12 920 g (4 pkt). Trzecią pucharową lokatę zajął Bogumił Pluta, który złowił ryby o wadze 12 740 g (4 pkt).
Czwarty był ubiegłoroczny mistrz Andrzej Grądziel (5 pkt.), a dalsze miejsca zajęli: 5. Krzysztof Śliwczyński (6 pkt.), 6. Mariusz Wróblewski (8 pkt.), 7. Andrzej Śramski (8 pkt.), 8. Piotr Roda (8 pkt.), 9. Stanisław Harmaciński (9 pkt.), 10. Jan Chudeusz (9 pkt.).

Jedyną koleżanką w gronie wędkarzy była Irena Markowska (2 pkt.), natomiast w kategorii juniorów zwyciężył, podobnie jak w ubiegłym roku, Maksymilian Woźniak (2 pkt.), który pokonał Norberta Łosia (4 pkt.) i Wiktora Śliwczyńskiego (6 pkt.).        pk