W kopalni Konin zapowiada się turystyczny kwiecień.
Międzyzakładowy Związek Zawodowy Górników zaprasza na wycieczkę w Kotlinę Jeleniogórską. Organizatorzy zaplanowali wizytę w Muzeum Kargula i Pawlaka, zwiedzanie zamku Czocha, Karpacza i Szklarskiej Poręby oraz podziemnych sztolni pod Górą Kościelną. Będzie można także podziwiać widoki Rudawskiego Parku Krajobrazowego i urokliwe Kolorowe Jeziorka, które uznano za jeden z nowych siedmiu cudów Polski.
Wycieczka odbędzie się w dniach 21-23 kwietnia (od piątku do niedzieli). Odpłatność dla członka związku wynosi 150 zł, dla osoby towarzyszącej 400 zł. Zapisy i wpłaty przyjmują przewodniczący zakładów do 7 kwietnia (ilość miejsc jest ograniczona). Dodatkowe informacje można uzyskać w biurze związku tel.  61-52,  63-52.

Tydzień później, od czwartku 27 do soboty 29 kwietnia, Koło Zakładowe SITG organizuje wyjazd do Torunia i Bydgoszczy. Turyści zajrzą do domu Mikołaja Kopernika, toruńskiej katedry, planetarium i Muzeum Piernika, wezmą też udział w degustacji piwa w Browarze Staromiejskim. Program na Bydgoszcz to Opera Nova, katedra, Park Kazimierza Wielkiego i Muzeum Okręgowe. Przewidziano także wieczorną biesiadę.
Cena dla członków SITG wynosi 270 zł, pozostali uczestnicy płacą po 470 zł. Można się zapisywać u kol. Marzeny Kujawy tel.  63-38.  Zgłoszenia są przyjmowane do 31 marca, ważna jest jednak kolejność zapisów.      e

Dodaj komentarz